rafoneh
26 اسفند 1401 - 11:29

چرا حکم روسای جدید فدراسیون‌های ورزشی ابلاغ نمی‌شود؟

فدراسیون‌هایی که اخیراً انتخابات خود را پشت سر گذاشته‌اند، در بلاتکلیفی به‌سر می‌برند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، روند برگزاری انتخابات فدراسیون‌های ورزشی از بهمن ماه آغاز شد و تکلیف ریاست 11 فدراسیون ورزشی مشخص شد.

بر این اساس انتخابات فدراسیون گلف سوم بهمن برگزار شد، سپس انتخابات شمشیربازی 26 بهمن،  دوچرخه‌سواری 30 بهمن، قایقرانی 4 اسفند هندبال 10 اسفند، هاکی 14 اسفند، وزنه برداری 15 اسفند، جودو و کاراته 22 اسفند و ناشنوایان و ژیمناستیک نیز 23 و 24 اسفند برگزار شد، اما نکته قابل تامل در این خصوص صادر نشدن  حکم ریاست این فدراسیون‌ها به‌خصوص فدراسیون‌هایی است که مدتی از برگزاری انتخابات آنها گذشته است، به طوری که فدراسیون گلف با وجود گذشت بیش از 50 روز از انتخاب حمید عزیزی هنوز رئیس خود را در فدراسیون ندیده و حکم وی ابلاغ نشده است.

ممکن است سانحه سقوط بالگرد وزیر ورزش به عنوان عامل اصلی در عدم ابلاغ احکام روسای فدراسیون‌هایی باشد که انتخابات آنها در زمان بستری شدن وزیر ورزش در بیمارستان و طی کردن دوران نقاهت وی مطرح باشد اما شنیده می‌شود که احکام روسای چند فدراسیونی که قبل این اتفاق انتخاب شده اند، امضا شده است ‌و مشخص نیست، چرا این احکام ابلاغ نمی‌شود. حتی شنیده شده حمید سجادی، هفته گذشته با حضور در وزارت ورزش احکام سایر فدراسیون‌ها را نیز امضا کرده است.

نکته قابل تامل در این امر به مشکلاتی برمی‌گردد که دامن کارمندان این فدراسیون‌ها را گرفته است و شنیده می‌شود با توجه به اینکه رؤسای منتخب هنوز حق امضا ندارند و از طرفی نیز امضای چک‌ها و رسیدهای مالی پس از برگزاری انتخابات برای سرپرستان نیز ممنوعیت دارد، کارمندان این فدراسیون‌ها در آستانه آغاز سال نو و در روزهای پایان سال هنوز حقوق خود را دریافت نکردند.

شاید در این روزها ابلاغ احکام صادر شده از سوی وزیر و یا فرد منتخب از سوی وی، حداقل مشکلات مالی کارمندان فدراسیون‌ها را برطرف کند و با توجه به اینکه تنها دو روز کاری از سال 1401 باقی مانده است، تاخیر در این امر جایز نیست.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1097296